# Tags
#Inne

Wyjątkowe obchody Święta Policji trzech Komend Powiatowych Policji z Wejherowa, Pucka i Lęborka [zdjęcia]

Wczoraj o godz. 12:00 w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie, z okazji 104. rocznicy powołania Policji Państwowej odbyły się powiatowe obchody trzech Komend Powiatowych Policji w Wejherowie, Pucku i Lęborku. W oficjalnych uroczystościach wzięli udział liczni goście, na czele z Komendantem Wojewódzkim Policji w Gdańsku nadinsp. Andrzejem Łapińskim. W uroczystościach wzięli też udział przedstawiciele władz samorządowe z trzech powiatów, wśród nich… Wójt Gminy Choczewo –  Wiesław Gębka.

Obecne były też liczne delegacje z jednostek organizacyjnych wojska, straży miejskiej, straży pożarnej i innych zaprzyjaźnionych służb mundurowych, jak również przedstawiciele instytucji współpracujących z Komendą Powiatową Policji w Wejherowie. Nie zabrakło też emerytów, organizacji związkowych, kadry kierowniczej, policjantów, pracowników cywilnych oraz członków ich rodzin.

Ceremonia rozpoczęła się od powitania wszystkich przez Komendanta Powiatowego Policji w Wejherowie insp. Annę Kos. Pani Komendant przekazała wszystkim policjantom i pracownikom Policji gratulacje i podziękowania – za wysiłek i aktywność, a także ogromną odpowiedzialność i wytrwałość w realizacji codziennych zadań i zobowiązań.

Po powitalnym wystąpieniu rozpoczęła się ceremonia wręczenia funkcjonariuszom aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne. Dokonał tego honorowy gość naszych obchodów – Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Andrzej Łapiński. Panu nadinspektorowi towarzyszyli gospodarz uroczystości insp. Anna Kos, podinsp. Beata Nienadowska oraz insp. Tomasz Majkowski. Organizatorzy uroczystości uhonorowali gości pamiątkowymi medalami.

Tegoroczne obchody Święta Policji uświetnił występ uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej Pierwszego Stopnia im. Mieczysława Michalskiego w Lęborku pod kierunkiem Pani Anny Nawrot.

Źródło informacji i zdjęcia:  Oficer Prasowy KPP w Wejherowie