# Tags
#Mieszkańcy

Wstępne spotkanie organizacyjne „Parafialnego Koła Caritas” w Sasinie [zdjęcia]

W kościele parafialnym p.w. Miłosierdzia Bożego w Sasinie odbyło się wstępne spotkanie organizacyjne grupy założycielskiej „Parafialnego Koła Caritas”, któremu przewodniczyć będzie ks. proboszcz Jacek Karwasz. Koła takie prowadzą swoje działania we własnej parafii, ale uczestniczą też w akcjach i programach koordynowanych przez „Caritas”. Do zadań przyszłego koła parafialnego należeć będzie m.in. uwrażliwianie całej wspólnoty parafialnej na problemy innych, niesienie pomocy, w szczególności osobom starszym i samotnym, borykającym się z trudnościami materialnymi i duchowymi…

Wolontariusze pracujący w kole parafialnym będą zbierać żywność oraz przygotowywać paczki w okresie Świąt Wielkanocnych i Bożego Narodzenia. Zakres działań przyszłego koła zostanie  opracowany wg potrzeb parafii i jej możliwości.

Pierwszą inicjatywą nowo utworzonej grupy jest tzw. ,,paczka dla seniora„, w ramach, której każdy może przygotować prezent dla osoby starszej lub samotnej. Upominek taki można złożyć pod specjalnie przygotowanymi choinkami w Sasinie lub Ciekocinie, zabierając że sobą na pamiątkę bombkę w kształcie serca. Osoby samotne zgłaszać można bezpośrednio do Księdza Proboszcza w kolejne dwie niedziele 10. i 17. grudnia po Mszach świętych. Aby prezent trafił do adresata potrzebne są imię, nazwisko i adres, pod który św. Mikołaj ma dostarczyć prezent (wyłącznie dla wiedzy ks. proboszcza)

Ksiądz Proboszcz zachęca do współpracy parafian, którzy chcieliby spieszyć z pomocą potrzebującym do włączenia się do tego dzieła.