# Tags
#Lokalny samorząd

Wizyta studyjna „Związku Gmin Pomorskich” w Urzędzie Gminy w Choczewie [zdjęcia]

Urząd Gminy w Choczewie odwiedzili Sygnatariusze Ogólnopolskiego Porozumienia Organizacji Samorządowych, którego część konferencyjna odbywa się w Hotelu „Mistral Sport” w Gniewinie. Zgromadzonych w Sali Konferencyjnej CIT gości powitali Błażej Konkol – Prezes Związku Gmin Pomorskich a jednocześnie Wójt Gminy Trąbki Wielkie i Wójt Gminy Choczewo – Wiesław Gębka.

Sygnatariusze konwentu mieli okazję zapoznać się z informacją Wójta Gminy Choczewo odnośnie stopnia wykorzystania na terenie naszej gminy odnawialnych źródeł energii oraz z prezentacją, reprezentującej „Polskie Elektrownie Jądrowe” – Małgorzaty Dawidowskiej, na temat aktualnego statusu inwestycji budowy elektrowni jądrowej w Gminie Choczewo.

Po zakończeniu godzinnego pobytu w UG w Choczewie uczestnicy konwentu udali się do Gniewina, gdzie o wykorzystaniu odnawialny źródeł energii w Gminie Gniewino opowiadał z kolei Wójt Gminy Gniewino – Zbigniew Walczak. Późniejszy rejs statkiem po Jeziorze Żarnowieckim przybliżył gościom od strony wody elektrownię szczytowo-pompową w Czymanowie, pozostałości niedokończonej elektrowni jądrowej w Żarnowcu, jak również  walory przyrodnicze regionu. O godz. 14:30 rozpoczęła się część konferencyjna na temat „Wyzwań związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa energetycznego wspólnot lokalnych”. Konwent zakończy się jutro o godz. 11:00

Smaczny poczęstunek dla gości przygotował… „Bufet Chmaryczówka”

Wizyta studyjna „Związku Gmin Pomorskich” w Urzędzie Gminy w Choczewie [zdjęcia]

Ponad 1 mld zł dla samorządów na