# Tags
#Piłka nożna

W walce o awans do A-klasy pozostaje wciąż pięć zespołów…

Niezwykle interesujący przebieg miała XXIV kolejka gr. I gdańskiej B-klasy „Keeza”, po której w walce o awans do A-klasy uczestniczy wciąż pięć zespołów. O ile jednak tylko jakiś kataklizm mógłby pozbawić awansu zespół Sokoła II Bożepole Wielkie, to rywalizacja o II miejsce, premiowane także awansem do A-klasy robi się pasjonująca. Wicelider KS Dąbrówka Linia przegrał dzisiaj po ciekawym meczu (szczególnie w ostatnim kwadransie gry) z rezerwami Sokoła 2:3, natomiast KS Kębłowo pokonało AP Cassubian Bolszewo 3:1. Na wynikach tych najbardziej zyskał „Latarnik” Choczewo, który zmniejszył dystans do II miejsca w tabeli na… 1 pkt.

W innych dzisiejszych spotkaniach Puma Darzlubie zremisowała nieoczekiwanie z AP KP II Gdynia 6:6(!), Huragan Smolno pokonał Arkę Prusewo 6:0 a Zatoka 95 Puck uporała się z Kaszubami Połchowo 3:1. Już za dwa dni kolejna, przedostatnia już XXV kolejka rozgrywek gr. I gdańskiej B-klasy, w której najciekawiej zapowiadają się mecze KS Dąbrówka Linia z Nördą Karwia, Ajaxa Leśniewo z KS Kębłowo i Latarnika Choczewo z Huraganem Smolno. W przypadku gdyby zaznaczone wyżej zespoly wygrały swoje mecze, o wszystkim zadecyduje ostatnia kolejka… gdzie Latarnik Choczewo jedzie do Pucka na mecz z tamtejszą Zatoką 95 a KS Kębłowo podejmować będzie KS Dąbrówka Linia. Nie należy też zapominać o AP Cassubian Bolszewo, który swój ostatni mecz rozegra w Smolnie z tamtejszym Huraganem.

Wiele wskazuje, że nasza redakcja przeprowadzi relację LIVE zarówno z Pucka, jak i z Kębłowa. Trzeba przyznać, że końcówka sezonu jest niezwykle emocjonująca…