# Tags
#Straż pożarna

Usuwanie skutków piątkowej burzy w Gminie Choczewo [zdjęcia] 

Skutki piątkowej burzy dały się też we znaki mieszkańcom naszej gminy. O godz. 20:12 zastępy OSP Choczewo, OSP Słajszewo i OSP Kopalino zostały zadysponowane do prowadzenia działań na zalanym polu namiotowym przy ul. Plażowej w Lubiatowie. Po przybyciu w miejsce zdarzenia stwierdzono częściowo zalane wodą pole namiotowe. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odpompowaniu wody z zalanych powierzchni przy użyciu pompy szlamowej.

Nieco wcześniej, około godz. 18:00 strażacy z OSP Kopalino odpompowywali też zalaną piwnicę i garaż przy ul. Sosnowej i ul. Bursztynowej (wspólnie z OSP Sasino) w Kopalinie.

O godz. 21:01 zastęp OSP Choczewo wraz z przyczepą pompową zostały zadysponowane do zalanej piwnicy w budynku jednorodzinnym w Starbienino. Po przybyciu w miejsce zdarzenia stwierdzono zalanie pomieszczenie piwnicznego na powierzchni ok. 40 m². Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odpompowaniu wody z zalanej piwnicy przy użyciu pompo szlamowych.

Źródło informacji i zdjęcia: OSP Choczewo, OSP Kopalino