# Tags
#Inne

„Trzeźwy poranek” w Gminie Choczewo…

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie prowadzili wczoraj działania pod nazwą „Trzeźwy poranek”. Pierwsi uczestnicy ruchu drogowego, którzy wsiedli do samochodu pod wpływem alkoholu zostali już zatrzymani tuż po 05:00 rano. W czasie prowadzonej akcji zatrzymano aż 11 osób, które kierowały pod wpływem alkoholu, wśród nich znajdował się też pewien cyklista z terenu gm. Choczewo.

Wśród zatrzymanych w godz. 05:00-09:00 kierowców, dwóch znajdowało się w stanie nietrzeźwości. Byli to kierowcy zatrzymani w Kielnie oraz Rybnie. Pozostałych ośmiu kierowców znajdujących się w stanie po spożyciu alkoholu zostało zatrzymanych także na terenie gmin: Gniewino, Luzino i w Wejherowie. Ostatnim zatrzymanym był rowerzysta, który na terenie Gminy Choczewo kierował rowerem w stanie nietrzeźwości. W tym przypadku cyklista został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 zł.

Po raz kolejny przestrzegamy… Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznym. Z konsekwencjami muszą się liczyć także pozostali kierowcy, którzy kierowali pojazdami mechanicznymi w stanie po spożyciu alkoholu.

Źródło informacji:  Oficer Prasowy KPP w Wejherowie