# Tags
#Inwestycje

Trwa modernizacja oczyszczalni ścieków w Choczewie [zdjęcia]

W Choczewie trwa cały czas modernizacja lokalnej oczyszczalni ścieków, gdzie krajobraz prac budowlanych zmienia się praktycznie z dnia na dzień. Pełny koszt całej inwestycji to 14,4 mln zł, w tym 13,6 mln zł pożyczki, jakiej na realizację zadania udzielił Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku. O krótką charakterystykę aktualnego stanu robót nasza redakcja poprosiła kierownika budowy – Sławomira Gołaszewskiego (na zdjęciu w białym kasku, tuż obok Dyrektor GZGK w Choczewie – Marek Werochowski)

W chwili obecnej prace budowlano-montażowe, związane z modernizacją oczyszczalni ścieków w Choczewie realizowane są zgodnie z harmonogram. Zaawansowanie robót wynosi aktualnie około 40%. Zakończyliśmy już I etap modernizacji oczyszczalni w sensie robót budowlanych i montażowych. W przeciągu tygodnia, dwóch uruchomimy ten I etap i przystąpimy do modernizacji II etapu czyli reaktorów biologicznych i budowy budynku technicznego. W tej chwili jesteśmy na etapie prowadzenia robót elektrycznych i budowy osadników wtórnych. Umowa przewiduje zakończenie robót do końca roku i miejmy nadzieję, że uda się dotrzymać tego terminu.

Powyżej na zdjęciach, nowo wybudowany budynek „kraty wstępnej ze stacją zlewczą” (pierwsze trzy fotki), ukończoną już i nakrytą zieloną pokrywą „komorę zrzutu ścieków nadmiarowych”, zlokalizowaną tuż obok „komorę stabilizacji osadu nadmiernego” a także budowane w chwili obecnej cztery osadniki wtórne I i II ciągu (ostatnie trzy fotki). Poniżej, ogólny plan modernizacji oczyszczalni ścieków w Choczewie.

Trwa modernizacja oczyszczalni ścieków w Choczewie [zdjęcia]

„Dwa psy i kot” – w Lubiatowie