# Tags
#Historia #Kultura

Spotkanie autorskie na Zamku w Krokowej… „Z Krokowej do Pucka – Historia i opowieści kolejowego szlaku” [zdjęcia]

Dzisiaj, w urokliwych wnętrzach Zamku w Krokowej odbyła się promocja książki… „Z Krokowej do Pucka. Historia i opowieści kolejowego szlaku”, której autorami są Grażyna Patryn, wieloletnia kustosz Muzeum Regionalnego w Krokowej i Jörg Petzold. Laudację wygłosił Poseł na Sejm RP – Kazimierz Plocke. W spotkaniu ze współautorką książki wzięło udział ponad 30 osób. Warto w tym miejscu zauważyć, że mężem p. Grażyny jest… Cezary Stan – strażak z OSP Sasino, członek kadry narodowej Polskiego Związku Wędkarskiego a jednocześnie uczestnik niedawnych mistrzostwa świata w wędkarstwie surfcastingowym.

Grażyna Patryn opowiedziała zebranym, jak i dlaczego powstała książka o kolejowym szlaku. Jak powiedziała przed spotkaniem… „Zabieram Czytelników w podróż, gdzie więcej historycznej prawdy niż fantazji, do miejsc, których już nie ma, do czasów zapomnianych, których pogłos w rytmie żelaznych kół tej wspaniałej lokomotywy na trwale wpisał się w pamięć Krokowskiej Ziemi i tych wszystkich, którzy ongiś ją słyszeli”. Spotkanie w Krokowej było też doskonałą okazją, by powspominać i opowiedzieć swoje wrażenia związane z tą, nieistniejącą już linią kolejową, ale przede wszystkim zakupić przedmiotową publikację do domowego księgozbioru (45 zł).

Grażyna Patryn – współautorka książki, była kustosz Muzeum Regionalnego w Krokowej (Fundacja „Europejskie Spotkania” Kaszubskie Centrum Kultury Krokowa), blogerka, kuratorka, kustoszka, muzealniczka, edukatorka i historyczka sztuki.

Więcej o dawnej linii kolejowej Puck – Swarzewo – Krokowa > http://wolnadroga.pl/poza-koleja/zapomniane-linie-kolejowe-puck-swarzewo-krokowa/