# Tags
#Lokalny samorząd

Radni Gminy Choczewo o mijającej kadencji… Na dobry początek – Jolanta Stefańska z Sasina!

Choć do wyborów samorządowych pozostało jeszcze pół roku, tym niemniej już dzisiaj rozpoczynamy nowy cykl wywiadów z radnymi Gminy Choczewo. By dać wszystkim równe szanse, będziemy radnym zadawać te same pytania. Chcemy dowiedzieć się m.in., co podczas mijającej kadencji udało im się „zrobić” dla mieszkańców swojego okręgu wyborczego, a czego też i nie. Na dobry początek radna z Sasina – Jolanta Stefańska…

1) Jaki okręg wyborczy Pani reprezentuje, czy to jest Pani pierwsza kadencja, od kiedy ewentualnie jest Pani radną?

Reprezentuję okręg wyborczy nr 15 w skład którego wchodzi miejscowość Sasino wraz z przysiółkami: Białka, Osetnik, Krzesiniec, Sasiniec i Zielonka. Mandat Radnej sprawuję po raz pierwszy, musiałam zatem wiele poznać i nauczyć się, jak w praktyce funkcjonuje samorząd.

2) Co podczas minionej kadencji udało się „zrobić” dla mieszkańców z Pani okręgu? (np. w wykorzystaniem różnego rodzaju funduszy, programów, itp. itd.)

Zanim zacznę cokolwiek wymieniać chciałabym zaznaczyć, że to co zrobiliśmy jest zasługą wielu osób, przede wszystkim Wójta, pracowników Urzędu Gminy, Radnych, Sołtysa, Rady Sołeckiej oraz wielu zaangażowanych mieszkańców. Bez ich pracy, pomocy i wsparcia niewiele udałoby się zrobić. W Sasinie powstał upragniony dom sołecki wraz z garażem dla OSP, w pełni wyposażony, dający możliwości organizowania różnego rodzaju imprez i wydarzeń. Górną salę przeznaczyliśmy na rozwój aktywności fizycznej, urządziliśmy siłownię z profesjonalnymi urządzeniami, wyposażyliśmy ją w lustra oraz specjalne maty. Rozbudowaliśmy plac zabaw, zakupiliśmy siłownię zewnętrzną,  postawiliśmy kosze i ławki. Nowe ławki zagościły również na drodze do plaży. Odmieniła się całkowicie miejscowość Stilo oraz droga do plaży.

W samej miejscowości powstała nowa droga z kostki brukowej, zawitały ławki, kosze oraz nowe oświetlenie. Wyremontowana i oświetlona też została droga na plażę. Wspomnieć należy również o inwestycji Zarządu Dróg Powiatowych – powstaje ścieżka rowerowa z Sasina do Stilo, zostanie wylany również nowy asfalt. Gmina ma w tej inwestycji swój wkład finansowy. W Sasinie zagospodarowaliśmy działkę na której znajduje się zbiornik przeciwpożarowy. Powstały na niej wiaty dla rowerzystów, chodnik, posadziliśmy nieco zieleni.  Wymieniliśmy i przenieśliśmy wiatę przystankową na skrzyżowaniu dróg na Stilo i Zielonkę. Oświetliliśmy również ul. Działkową oraz część ul. Pałacowej. Wykonano też ul. Lipową (z kostki brukowej) i utwardzono ul. Polną. Na wnioski naszych mieszkańców zakupiliśmy lustra drogowe, oświetlenie świąteczne, ogrodziliśmy powiększony plac zabaw. Organizowaliśmy różnego rodzaju wyjazdy i imprezy, np. na termy do Uniejowa, zabawę choinkową dla dzieci, dzień kobiet, festyn letni w tym roku itp.

3) Czego podczas minionej kadencji nie udało się „zrobić” dla mieszkańców z Pani okręgu?

Jeszcze nie powstało sztuczne boisko, które zaprojektowaliśmy, jest jednak wspaniała informacja o przyznanych środkach na jego budowę w 2024 roku. Czekamy zatem do wiosny na realizację. Borykamy się również z fatalnym stanem niektórych dróg, jest to jednak problem w całej gminie, środki są ograniczone a potrzeby duże. Mamy problem, ponieważ niektóre odcinki udostępnione do ruchu należą do Lasów Państwowych. Toczą się jednak prace zmierzające do „zamiany” gruntów, mamy nadzieje że zakończą się one już niebawem.

4) Czy podczas przyszłorocznych wyborów samorządowym będzie Pani znów kandydować?

Na chwilę obecną zdecydowałam że będę kandydować. Mamy jeszcze w planach parę rzeczy do zrobienia.

5) Jeżeli tak to… z jakim hasłem przewodnim zamierza Pani w tych wyborach wystartować?

Uważam że hasło przewodnie to klasyczna „obietnica bez pokrycia”. Nie jest mi ono potrzebne, zamierzam dalej współpracować, starać się abyśmy dobrze się czuli w swojej miejscowości i cały czas działać…

Dziękuję za rozmowę.