# Tags
#Inne

Pożar domu jednorodzinnego w Zwartówku [zdjęcia]

W nocy o godz. 03:01 zastępy OSP Choczewo, OSP Słajszewo, OSP Sasino, JRG Lębork,  JRG Wejherowo oraz Policja zostały zadysponowane do pożaru elewacji na domu jednorodzinnym w Zwartówku. Po przybyciu w miejsce zdarzenia zastano rozwinięty pożar poddasza nieużytkowego oraz części elewacji w budynku jednorodzinnym.

W momencie dojazdu zastępów OSP Choczewo ogień widoczny na dachu obiektu. Działania przybyłych jako pierwszych zastępów OSP Choczewo polegały na zabezpieczeniu miejsc zdarzenia oraz odłączeniu zasilania w energię elektryczną poprzez rozłączenie bezpieczników typu “S” w przyłączu kablowym do budynku. Jednocześnie pozostali ratownicy sprawili linię główną i dwie linie gaśnicze. Pierwszy prąd wody podano w natarciu do wnętrza budynku , gdzie ratownicy pracowali w aparatach ochrony dróg oddechowych. Drugi prąd wody podano z zewnątrz w natarciu na palącą się elewację i dach obiektu.

Pożar został opanowany. Następnie po dojeździe kolejnych zastępów OSP Sasino i OSP Słajszewo oraz zastępów PSP Wejherowo i PSP Lębork przystąpiono do dogaszania zarzewi ognia na poddaszu oraz wykonaniu praz rozbiórkowych poprzez częściowe rozebranie pokrycia dachowego i części elewacji budynku. Po całkowitym ugaszeniu pożaru, zabezpieczono dach budynku poprzez założenie plandeki na spalona konstrukcję. Osób poszkodowanych na szczęście nie stwierdzono.

Źródło informacji i zdjęcia: OSP Choczewo, OSP Słajszewo