# Tags
#Straż pożarna

Powiatowe Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” [zdjęcia]

Także w piątek, 26.04.br w siedzibie Starostwa Powiatowego w Wejherowie odbyły się Powiatowe Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. W eliminacjach wystąpiło ogółem 53 uczestników w III kategoriach wiekowych, reprezentujących szkoły i jednostki OSP z terenu całego powiatu. W I etapie uczestnicy „eliminacji” zmierzyli się z rozwiązaniem testu wiedzy teoretycznej, a następnie najlepsi z nich przystąpili do rozgrywki finałowej, gdzie udzielali ustnych odpowiedzi na wylosowane pytania. Komisja egzaminacyjna wyłoniła ostatecznie zwycięzców eliminacji powiatowych, wśród których znalazł się także Jan Krauze z Sasina…

Poniżej laureaci powiatowych eliminacji wg poszczególnych grup wieku. Będą oni dalej rywalizować w eliminacjach wojewódzkich, a kto wie… być może i w etapie ogólnopolskim.

I grupa wiekowa – szkoły podstawowe klasy I-IV:

I miejsce – Paweł Czaja
II miejsce – Jan Krauze
III miejsce – Piotr Waga

II grupa wiekowa – szkoły podstawowe klasy V-VIII:

I miejsce – Maciej Pallubicki
II miejsce – Paulina Brzuchalska
III miejsce – Jakub Krauze

I grupa wiekowa – szkoły ponadpodstawowe:

I miejsce – Dominik Pallubicki
II miejsce – Kacper Klawikowski
III miejsce – Mateusz Koszałka

Organizatorami eliminacji byli: Oddział Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych  RP w Wejherowie, Starostwo Powiatowe w Wejherowie i Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Wejherowie.

Zdjęcia: gov.pl, ZS-P w Choczewie