# Tags
#Mieszkańcy

Poszukiwani wolontariusze „Szlachetnej Paczki”…

W „Paczce” pojedynczy wolontariusz (-ka) ma realny wpływ na zmianę małych światów rodzin z najbliższej okolicy. W 2022 roku w „Szlachetną Paczkę” włączyło się ponad 12 tys. wolontariuszy i wolontariuszek. Odwiedzili niemal 23 tys. rodzin i zdecydowali o włączeniu do programu prawie 15,5 tysiąca z nich. Jak powiedział jeden z wolontariuszy… „Zachwyciłem się jak początkowo obcy ludzie mogą razem stworzyć zespół i realnie pomóc ludziom z okolicy, a potem doświadczasz takich emocji jak tutaj…”. Razem zmieniamy świat na dobre.

W „Szlachetnej Paczce” niesiemy pomoc najbardziej potrzebującym. Rodzinom i osobom samotnym, które z powodu choroby, niepełnosprawności czy następstw nieszczęśliwych wypadków popadły w, często skrajną, biedę. Ubóstwo wyklucza – spycha na margines społeczny, odbiera godność i nadzieję na zmianę. Wolontariat w Szlachetnej Paczce to propozycja dla tych, którzy nie godzą się na obojętność wobec najbardziej potrzebujących… „Jest tyle zła i bólu na świecie, tyle samotności… kiedy wychodzisz od Rodziny a ostatnie co widzisz to łzy wzruszenia i radość na twarzach, masz wrażenie, że wszystko inne przestaje mieć znaczenie…” – mówi wolontariuszka. Szlachetna Paczka to dostrzeżenie osób, których nie zauważa nikt inny.

Chcesz zostać wolontariuszem (-ką) „Szlachetnej Paczki”?

To proste! Wejdź na stronę www.szlachetnapaczka.pl, wypełnij krótki formularz i poczekaj na kontakt ze strony rekrutera ze „Szlachetnej Paczki”.

Zadania wolontariusza:

1. Spotyka się z Rodzinami, które potrzebują pomocy

Bez wolontariuszy nie byłoby Szlachetnej Paczki, to dzięki Wam docieramy bezpośrednio do osób żyjących w biedzie. W całej Polsce potrzebujemy 9,5 tys. wolontariuszy i wolontariuszek, którzy będą spotykać się z Rodzinami.

2. Współpracuje z Darczyńcą

Wolontariusz odwiedza rodziny w potrzebie w swojej okolicy – poznaje ich historie i decyduje, jaka pomoc będzie najlepszą formą wsparcia. Kiedy Darczyńca decyduje się na przygotowanie pomocy dla konkretnej Rodziny– wspiera go radą.

3. Koordynuje dostarczenie paczki

W czasie grudniowego „Weekendu Cudów” przejmuje paczkę od Darczyńców i pomaga dostarczyć ją Rodzinie, którą ma pod opieką.

Zmieniamy świat na dobre…                                                                                                Wejdź na www.szlachetnapaczka.pl i zostań wolontariuszem (-ką) „Szlachetnej Paczki”.