# Tags
#Sport

Podział punktów w Smolnie wykorzystał… AP Cassubian Bolszewo [zdjęcia]

Dzisiaj w Smolnie „Latarnik” Choczewo – dotychczasowy lider gr. I gdańskiej B-klasy „Keeza” jedynie zremisował z miejscowym „Huraganem” 2:2 (1:1) i stracił tym samym pierwsze miejsce w tabeli. Bramki zdobyli: Karol Lessnau (5 min.) i Przemysław Jurgielewicz (72 min.) dla Latarnika oraz Aron Szczygielski (37 min.) i Patryk Starba (77 min.) dla Huraganu. W związku z ogromną popularnością mediów społecznościowych Latarnika, w szczególności zaś „pewnego” filmu na TikToku… do Smolna przyjechała też dzisiaj ekipa telewizyjna „Polsat News”, która chciała zobaczyć z bliska nasz zespół a jednocześnie przeprowadzić kilka wywiadów…

Być może miało to wszystko jakiś wpływ na grę naszych zawodników, bo choć już 5 min. meczu Karol Lessnau wykorzystał dobitkę po rzucie karnym za faul na Przemysławie Jurgielewiczu (powyżej), to później było już tylko gorzej… bo dość znaczną przewagę osiągnął zespół gospodarzy, co udokumentował też bramką Arona Szczygielskiego w 37 min. W I połowie meczu także i Latarnik miał swoje okazje na podwyższenie wyniku, ale był przy tym bardzo nieskuteczny. Niewiele zmieniło się i po przerwie, gdyż znów przeważał Huragan ale podobnie, jak nasz zespół nie potrafił wykorzystywać nadarzających się okazji do strzelenia kolejnych bramek. Dopiero w 72 min. zupełnie niespodziewanie doszło na polu karnym gospodarzy do ogromnego zamieszania… strzelał na bramkę Paweł Wątroba, a odbitą od bramkarza piłkę skierował do bramki Przemysław Jurgielewicz.

Kiedy wydawało się, że Latarnik opanował już sytuację i spokojnie dowiezie korzystny wynik do końca meczu, w 77 min. goście niespodziewanie wyrównali… Późniejsze ataki obu zespołów były coraz bardziej chaotyczne, gra przebiegała głównie w środku pola i wydawało, że oba zespoły pogodziły się już z remisem. I oto w 4 min. przedłużonego czasu gry prawą stroną boiska popędził Kuba Jurkowski, który został ewidentnie sfaulowany w polu karnym Huraganu, ale niestety, sędzia nakazał grać dalej i wkrótce potem zakończył mecz.

Jak się wydaje remis nie krzywdzi żadnej ze stron, choć w przypadku naszego zespołu utrata 2 punktów kosztowała Choczewian utratą pozycji lidera w tabeli gr. I gdańskiej B-klasy „Keeza”. Rozczarowania nie krył też w pomeczowym komentarzu trener Latarnika – Andrzej Smolarek.

Składy zespołów:

Huragan Smolno: Tomasz Tuchliński – Mateusz Jaskulke, Karol Hildebrandt (kpt), Krzysztof Steinka, Przemysław Gedziorowski, Patryk Starba, Marcel Muller, Daniel Jastrzebski, Aron Szczygielski, Mateusz Proebe i Maciej Kołowszyński (rezerwowi: Dawid Klasa, Damian Gron, Dariusz Fryckowski, Kamil Prena, Jarosław Grapp i Łukasz Rosenkranz)

Latarnik Choczewo: Mikołaj Syrewicz – Lucjan Włodarczyk, Paweł Wątroba, Grzegorz Smolarek, Karol Lessnau (kpt), Filip Szymański, Bartosz Nowak, Przemysław Jurgielewicz, Szymon Maciołek, Kuba Jurkowski i Dawid Slottke (rezerwowi: Maciej Ammol, Krzysztof Białk, Szymon Smolarek, Kacper Sikorra, Paweł Dudko, Oskar Matlewski, Kamil Leyk, Jerzy Ruszewski i Kacper Góral)

Sędziował: Bartosz Kucharski z Rumi, widzów: ok. 70 osób, w tym blisko 30 z Choczewa.