# Tags
#Sport

Po wysokim zwycięstwie w Gdyni, „Latarnik” Choczewo znów na fotelu lidera rozgrywek gr. I gdańskiej B-klasy [zdjęcia]

Jadąc na mecz a AP KP II Gdyni piłkarze Latarnika Choczewo byli pełni optymizmu i wiary we własne siły. Swoje optymistyczne nastawienie potwierdzili już w pierwszym kwadransie tego meczu aplikując rywalom aż trzy bramki, które zdobyli: Paweł Wątroba (4 min.), Kuba Jurkowski (8 min.) i Filip Szymański (15 min.). Kolejne gole dla żółto-niebieskich padły już w II połowie meczu, a dwukrotnie do bramki Gdynian trafiał wspomniany już wyżej Kuba Jurkowski (50 i 67 min.). Po zmianie kilku zawodników w naszym zespole, do głosu doszli też na moment gospodarze, a w 83 min. honorową bramkę dla AP KP II zdobył pięknym uderzeniem zza pola karnego – Jan Michalski, który przelobował rezerwowego bramkarza Choczewian – Macieja Ammola. To jednak było w zasadzie wszystko, na co stać było dzisiaj piłkarzy z Gdyni.

Powyżej, wszystkie 5 bramek naszego zespołu w Gdyni…

Nasi zawodnicy górowali dzisiaj nad swoimi rywalami doświadczeniem, piłkarskim rzemiosłem, dojrzałością, szybkością i warunkami fizycznymi. Dość powiedzieć że zespół Akademii Piłkarskiej z Gdyni składał się zawodników urodzonych pomiędzy 2003 a 2006 rokiem i gołym okiem widać było w ich grze pewien „schematyzm”, który dzisiaj w meczu z wyżej notowanym rywalem był niewystarczający. Po trzech zwycięstwach na własnym boisku, AP KP II Gdynia przegrała dzisiaj pierwszy mecz, do tego aż 1:5 (0:3).

W innych dzisiejszych meczach, Arka Prusewo uległa Nördzie Karwia 4:6 a Kaszuby Połchowo wygrały z Liderem Dębogórze 3:0. W tej sytuacji, uwzględniając sobotnie mecze B-klasy, nowym „starym” liderem rozgrywek gr. I gdańskiej B-klasy został „Latarnik” Choczewo.

Z przebiegu meczu choczewo24.info przeprowadziło, jak zawsze, relację wynikową „LIVE”. Praktycznie przez całe dzisiejsze spotkanie Latarnik miał zdecydowaną przewagę, niestety był bardzo nieskuteczny i pomimo 5 zdobytych bramek pod tym względem zawiódł. Na dobrą sprawę nikt by się nie zdziwił, gdyby padł np. wynik dwucyfrowy, zliczając jedynie niewykorzystane okazje Przemysława Jurgielewicza i Filipa Szymańskiego. W zespole AP KP II Gdynia doskonałą partię rozegrał bramkarz – Jakub Paradowski, który bezsprzecznie uratował swoją drużynę od prawdziwej katastrofy. Za wyjątkowej urody bramkę wypada jeszcze wyróżnić  Jana Michalskiego i to w zasadzie wszystkie atuty młodego zespołu z Gdyni.

Do końca rundy jesiennej pozostały już tylko 4 kolejki rozgrywek, w których Latarnik Choczewo zmierzy się jeszcze z Kaszubami Połchowo (d), Liderem Dębogórze (w), Huraganem Smolno (w) i Zatoką 95 Puck. W udzielonym dzisiaj po meczu wywiadzie, trener Andrzej Smolarek złożył deklarację, że uczyni wszystko, by do końca tej rundy Latarnik pozostał już na fotelu lidera… Trenerze – trzymamy za słowo…  

Składy zespołów:

AP KP II Gdynia: Jakub Paradowski – Jakub Gapiński, Kacper Osiński, Paweł Irczuk, Igor Mendyka, Szymon Danielewicz, Jan Michalski, Michał Wolanin, Łukasz Prorok, Mateusz Banaszak i Kamil Drozd (rezerwowi: Kacper Ulatowski, Mateusz Świgoński, Piotr Kaźmierczak i Maksymilian Mielewczyk)

Latarnik Choczewo: Mikołaj Syrewicz – Lucjan Włodarczyk, Filip Szymański, Karol Lessnau (kpt.), Oskar Matlewski, Paweł Wątroba, Przemysław Jurgielewicz, Mikołaj Napieraj, Bartosz Nowak, Kuba Jurkowski i Dawid Slottke (rezerwowi: Maciej Ammol, Krzysztof Białk, Szymon Smolarek, Paweł Dudko, Grzegorz Bullmann, Michał Kunath i Kacper Sikorra)

Sędziowała: Ewa Łukaszewska z Gdyni, widzów: ok. 20 osób, w tym 8 z Choczewa…