# Tags
#Inwestycje #Turystyka

„Plaża PGE – Poznaj moc bałtyckiego wiatru” zaprasza do Sasina…

W dn. 04-15.08.br przy wejściu na plażę nr 51 w Sasinie odbędzie się III edycja projektu „Plaża PGE – poznaj moc bałtyckiego wiatru”. W tym czasie mieszkańcy oraz turyści będą mogli skorzystać ze specjalnie przygotowanych stref edukacyjnych, w których dowiedzą się najważniejszych informacji o odnawialnych źródłach energii i morskich farmach wiatrowych. Dodatkowo, w weekendy zaplanowano m.in. zajęcia z zumby, warsztaty edukacyjne, spotkania z gwiazdami sportu oraz konkursy z nagrodami.

W ramach projektu przygotowano kilka stref tematycznych, które będą łączyć elementy edukacyjne z zabawą, przekazując tym samym wiedzę na temat morskich farm wiatrowych w przystępny dla odwiedzających sposób.

strefie interaktywnej edukacji dzięki okularom wirtualnej rzeczywistości (VR) będzie można się przenieść do wnętrza turbiny wiatrowej lub korzystając z infokiosku z cyklem interaktywnych prelekcji – poznać opowieści o korzyściach płynących z wykorzystania energii ze źródeł odnawialnych. Na sprzęcie „Wioślarz” będzie można sprawdzić swoje umiejętności i kondycję, aby w jak najszybszym tempie „dowiosłować” do miejsca, gdzie stanie najbliższa turbina wiatrowa, czyli ok. 25 kilometrów od brzegu.

Strefa wiedzy umożliwi poznanie najważniejszych informacji o morskich farmach wiatrowych. Przy pomocy lunety umożliwi zwizualizowanie lokalizacji morskich farm wiatrowych PGE.

W strefie warsztatów i zabawy, korzystając z wielkoformatowych gier i innych atrakcji będzie można sprawdzić zdobytą wcześniej wiedzę na temat morskich farm wiatrowych.

Wszystkie atrakcje będą dostępne bezpłatnie w godzinach od 11:30 do 18:00 przy wejściu nr 51 na plaży w Sasinie. Dodatkowo w weekendy (5-6 sierpnia i 12-13 sierpnia), na gości odwiedzających Plażę PGE, będą czekać wydarzenia specjalne: 

– Sobota 5.08
12:00 – Warsztaty z Nadleśnictwem Choczewo
15:00 – Warsztaty z OSP Choczewo

– Niedziela 6.08
12:00 – Warsztaty z WOPR

– Sobota 12.08
12:00 – Warsztaty z WOPR

– Niedziela 13.08
12:00 – Spotkanie z Wacławem Lipcem (Urząd Morski w Gdyni) – Prelekcja na temat ochrony wybrzeża „Kodeks plażowicza”

Projekt „Plaża PGE – poznaj moc bałtyckiego wiatru” jest organizowany w ramach działań edukacyjnych związanych z realizacją Programu Offshore Grupy PGE na Morzu Bałtyckim. Grupa PGE to największe przedsiębiorstwo energetyczne i lider produkcji energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii w Polsce. PGE realizuje największy krajowy program budowy morskich farm wiatrowych na Bałtyku. W ramach programu Offshore, obecnie PGE realizuje inwestycje na Morzu Bałtyckim o łącznej mocy ok. 3,4 GW: Baltica 2 i Baltica 3 o łącznej mocy ok. 2,5 GW oraz Baltica 1 o łącznej mocy ok. 0,9 GW. Pierwszy prąd z Bałtyku od PGE popłynie w 2027 roku. W tym roku, już po raz trzeci PGE Polska Grupa Energetyczna realizuje nadmorski projekt „Plaża PGE – poznaj moc bałtyckiego wiatru” w 3 nadmorskich miejscowościach – Ustce, Łebie i Sasinie. W ubiegłych latach edukacyjne strefy PGE odwiedziło blisko 30 tys. osób.

Więcej informacji o projekcie dostępnych jest na stronie: www.plazapge.pl