# Tags
#Sport

Najważniejsze jest zwycięstwo… „Latarnik” Choczewo obronił pozycję lidera rozgrywek gr. I gdańskiej B-klasy

Z przyczyn niezależnych od naszej redakcji, relacji wynikowej „LIVE” z meczu Latarnik Choczewo – Kaszuby Połchowo dzisiaj nie było… Co więcej piszący te słowa dotarł na dzisiejsze spotkanie dopiero w 87 min., kiedy było już 3:2 (2:2) dla naszego zespołu. Trudno pisać recenzję z meczu, którego się nie widziało, ale… spróbujmy. Choć zwycięzców się nie sądzi, ale nie był to łatwy mecz dla Choczewian. Rywal zaskoczył lidera gr. I gdańskiej B-klasy już w 2 min. meczu, kiedy to Daniel Ozga zdobył prowadzenie dla zespołu z Połchowa. Wyrównanie padło z rzutu karnego w 30 min. a celnym egzekutorem okazał się być Karol Lessnau. Już trzy minuty później Bartosz Nowak podwyższył nasze prowadzenie na 2:1. Niestety, chwila dekoncentracji i w 36 min. goście wyrównali po strzale Adriana Orańskiego.

Druga połowa meczu była bardzo zacięta a przy tym obfitowała w żółte i czerwone kartki. W Latarniku żółte kartki zobaczyli Jerzy Ruszewski (28 min.), Szymon Maciołek (35 min.), Szymon Slottke (45 min.), trener Andrzej Smolarek (47 min.) i ponownie Szymon Maciołek (90+4 min.), co w konsekwencji przełożyło się na czerwoną kartkę dla naszego zawodnika. W zespole gości żółte kartki otrzymali: Stanisław Darga (29 min.), Daniel Ozga (60 min.), Robert Szreder (81 min.), Krzysztof Minta (86 min.), Sebastian Patyk (87 min.) i Krzysztof Perdyła (89 min.). Zwycięską bramkę na wagę 3 pkt. i utrzymania pozycji lidera zdobył w 85 min. – Szymon Maciołek.

Składy zespołów:

Latarnik Choczewo: Mikołaj Syrewicz – Lucjan Włodarczyk, Karol Lessnau (kpt.), Oskar Matlewski, Szymon Maciołek, Przemysław Jurgielewicz, Mikołaj Napieraj, Bartosz Nowak, Kuba Jurkowski, Jerzy Ruszewski i Dawid Slottke (rezerwowi: Krzysztof Białk, Szymon Smolarek, Grzegorz Smolarek, Paweł Dudko, Kamil Leyk, Michał Kunath, Kacper Sikorra i Kacper Góral)

Kaszuby Połchowo: Przemysław Bogucki – Sebastian Patyk, Przemysław Neumann, Robert Szreder, Daniel Ozga, Krzysztof Perdyła (pkt.), Michał Hewelt, Roman Pankiv (UKR), Stanisław Darga, Adrian Orański i Jan Pawlina (rezerwowi: Krzysztof Minta, Mikołaj Rambiert, Krystian Ceynowa, Piotr Krzysztofik, Marcin Dettlaff i Paweł Rambiert)

Sędziował: Arkadiusz Borawski z Rumi, widzów: ok. 40 osób