# Tags
#Inne

Mężczyzna w zbiorniku na szambo w Lubiatowie [zdjęcia]

Dzisiaj o godz. 14:50 zastępy OSP Choczewo, OSP Kopalino, JRG Wejherowo a także Zespół Ratownictwa Medycznego (ZRM) z Gniewina i Policja zostały zadysponowane do Lubiatowo na ul. Żaglową, gdzie w zbiorniku na szambo znajdował się mężczyzna, z którym nie można nawiązać logicznego kontaktu.

Po przybyciu w miejsce zdarzenia zastano mężczyznę leżącego na dnie zbiornika betonowego na szambo tuż przy wyłazie ze zbiornika. Mężczyzna wykonywał prace konserwacyjno-zabezpieczające ściany wewnątrz zbiornika poprzez malowanie ich masą bitumiczną. Mężczyzna przebywał w zbiorniku około 1 godziny, z czego po 20 minutach jego kolega nie mógł z nim już nawiązać logicznego kontaktu.

Działania przybyłych jako pierwszych zastępów OSP Kopalino i OSP Choczewo polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz demontażu orurowania znajdującego się we włazie do zbiornika i jednoczesnym wykonaniu pomiaru stężenia substancji w zbiorniku. Następnie do zbiornika opuszczono na linie ratowniczej ratownika, który chwycił poszkodowaną osobę i przy użyciu siły rąk pozostałych ratowników został wyciągnięty na zewnątrz wraz z poszkodowanym mężczyzną.

Dalsze działania polegały na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanej osobie. Po przybyciu w miejsce zdarzenia ZRM Gniewino, poszkodowaną osobę przekazano przybyłym ratownikom medycznym. Następnie po przebadaniu i zaopatrzeniu poszkodowanej osoby przez obsadę ZRM, mężczyzna został odwieziony do szpitala.

Źródło informacji i zdjęcia: OSP Choczewo, OSP Kopalino