# Tags
#Kultura #Turystyka

Lęborskie Dni Jakubowe – największa i najważniejsza impreza roku w regionie [zdjęcia]

Lęborskie Dni Jakubowe” – największa i najważniejsza impreza kulturalno-rekreacyjno-handlowa, przyciąga co roku tysiące mieszkańców Lęborka i turystów z całego regionu. W tym roku odbędzie się w dn. 21-23 lipca. Jarmark ten nawiązuje do średniowiecznych tradycji spotkań kupców i rzemieślników, ale ma także wymiar religijno-duchowy. Od 1998 roku Lęborskie Dni Jakubowe są również Świętem Patrona Miasta Lęborka. To czas zabawy, jedności i poczucia wspólnoty dla wszystkich.

Mieszkańców i turystów czeka wiele atrakcyjnych wydarzeń. Nie zabraknie tradycyjnych kramów z wyrobami rzemieślniczymi, kiermaszu wyrobów ludowych, słodkiej waty cukrowej, balonów i dmuchawców dla najmłodszych. Już po raz 17. odbędzie się Festiwal – Międzynarodowe Spotkania z Folklorem „Muzyka Regionów”. Wystąpią zespoły lokalne, regionalne i zagraniczne, m.in. z Litwy, Węgier i Serbii.

Niezmiennie popularnym wydarzeniem wśród uczestników o imieniu Jakub jest Międzynarodowy Zlot Jakubów, który jak co roku odbędzie się w sobotę, 22 lipca. Również w tę sobotę odbędzie się „XXI Bieg Uliczny św. Jakuba” na dystansie 10 km. W poprzednich latach ulicami Lęborka biegło kilkuset zawodników.

Jarmarkowe wieczory będą wypełnione gwiazdami. Tego roku na scenie wystąpią znani artyści: Smolasty (w sobotę) i Dawid Kwiatkowski (w niedzielę).

Lębork serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców i Turystów na „Lęborskie Dni Jakubowe” To niezapomniana okazja do wspólnego świętowania, odkrywania tradycji i cieszenia się kulturą. Niezależnie od tego, czy jesteś mieszkańcem Lęborka, czy też turystą, ta impreza z pewnością dostarczy wielu niezapomnianych wrażeń. Przybywajcie licznie i bawcie się wspaniale podczas Lęborskich Dni Jakubowych…

Źródło: lebork.pl