# Tags
#Sołectwa #Stowarzyszenia

Laureaci konkursu „Aktywne Społeczeństwo w koncepcji inteligentnych wiosek”… 

W dn. 29.08-04.09.br komisja konkursowa dokonała oceny 25 formularzy zgłoszeniowych i wyłoniła 14 laureatów konkursu „Aktywne Społeczeństwo w koncepcji inteligentnych wiosek”.  Miło poinformować, że wśród laureatów znalazło się również dwóch wnioskodawców z terenu Gminy Choczewo… Sołectwo Kierzkowo (26,88 pkt.) i Sołectwo Borkowo Lęborskie (21,75 pkt.). Zgłoszone do tegorocznej edycji konkursu aktywności były niezwykle zróżnicowane, a sami wnioskodawcy wykazali się niezwykłą pomysłowością i niestereotypowością w realizacji działań skierowanych do lokalnych społeczności.

Skład komisji konkursowej:

  1. Aleksandra Dobrzańska – przedstawiciel Gminy Wejherowo
  2. Anna Münch – przedstawiciel Gminy Gniewino
  3. Marta Parczewska – Wołocznik – przedstawiciel Gminy Cewice
  4. Wioletta Wiśniewska – przedstawiciel Gminy Choczewo
  5. Marta Aftyka – przedstawiciel Gminy Nowa Wieś Lęborska
  6. Agnieszka Kłosowska – przedstawiciel Gminy Wicko
  7. Dominika Kowalska – przedstawiciel miasta Łeba
  8. Justyna Wiszniewska – pracownik biura LGD
  9. Emilia Waśkowska – pracownik biura LGD

Regulamin konkursu przewiduje wyłonienie i nagrodzenie 14 laureatów – po 2 na każdą gminę i miasto członkowskie. W tegorocznej edycji konkursu nie wpłynęły żadne formularze zgłoszeniowe z gm. Wicko oraz miasta Łeba. W wyniku oceny zgłoszonych aktywności przez Komisję Konkursową zostało zatem wyłonionych po 2 laureatów z tych gmin członkowskich, na obszarze których działają uczestnicy konkursu, czyli: Choczewo, Cewice, Nowa Wieś Lęborska, Gniewino i Wejherowo, co daje nam łącznie 10 laureatów.  Czyli do rozdysponowania pozostały jeszcze 4 nagrody.

Punkt VIII ppkt. 4 Regulaminu konkursu mówi, że… „Organizator zastrzega sobie możliwość nie przyznania nagród lub przesunięcia nagród pomiędzy gminami i miastem Łeba, w przypadku, gdy zgłoszenia z jednej gminy lub miasta Łeba będą dużo słabsze w stosunku do innych, albo będzie ich mniej lub nie będzie ich wcale”. Zarząd Stowarzyszenia „Bursztynowy Pasaż” po analizie list rankingowych dla poszczególnych gmin członkowskich podjął decyzję o przesunięciu pozostałych 4 nagród pomiędzy gminami w taki sposób, aby nagrodzić tych uczestników, którzy zajęli trzecie miejsca w rankingach poszczególnych gmin uzyskując tym samym najwięcej punktów względem siebie. W ten sposób wyłoniono pozostałych 4 laureatów.

Każdy z 14 nagrodzonych wnioskodawców otrzyma karty podarunkowe o wartości 2000 zł netto, do wykorzystania w wybranym przez siebie punkcie handlowym (Biedronka, Comes, Leroy Merlin lub Media Expert). Oficjalne podsumowanie konkursu oraz wręczenie nagród nastąpi 6 września 2023 r. w Restauracji „Kaszubskie Oko” w Gniewinie podczas Uroczystej Gali Rozstrzygnięcia Konkursu.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy za aktywność i życzymy powodzenia w przyszłych edycjach konkursu, natomiast laureatom gratulujemy wygranej.

Źródło informacji: bursztynowypasaz.pl