# Tags
#Inne

Integracyjne Spotkanie Kół Gospodyń Wiejskich w Choczewie [zdjęcia]

Na terenie Gminny Obiektów Sportowych w Choczewie trwa integracyjne spotkanie Kół Gospodyń Wiejskich ze Zwartowa, Kierzkowa, Kopalina, Borkowa Lęborskiego i Choczewa połączone z turniejem… „Gospodynie na start”. W spotkaniu biorą też udział Zastępca Wójta Choczewo – Arkadiusz Ceynowa, Przewodniczący Rady Gminy – Krzysztof Łasiński i p.o. Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki – Monika Dempc.

Słowo wstępne wygłosiła organizatorka „turnieju” – Krystyna Grydyk-Nowicka, która powiedziała m.in.:

Chciałam przywitać wszystkich Państwa bardzo serdecznie. Jako przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Zwartowie, mam zaszczyt gościć wszystkich dzięki Wójtowi Gminy Choczewo i „grantowi” gminnemu, za co serdecznie dziękujemy. Kilka słów o naszym kole. Działamy od sierpnia 2022 roku. Organizując turniej „Gospodynie na start” chciałyśmy „ruszyć do przodu” i zintegrować się z innymi kołami oraz koleżankami, by móc nauczyć się wielu nowych rzeczy i wymienić doświadczeniami. Życzę Państwu wspaniałej zabawy z naszymi koleżankami z KGW. Serujemy też skromny poczęstunek (kiełbaski, chleb ze smalcem, kilka rodzajów ciasta), na który serdecznie zapraszamy. Korzystając okazji prosimy o wsparcie leczenia chorej Tosi, która będzie miała w listopadzie br operację. Dziewczynka nie ma wykształconej kości prawej rączki aż do łokcia. Mam nadzieję, że znajdą się ludzie dobrej woli i naszej Tosi pomogą. Póki co zbierajmy siły na rywalizację, a zatem… „Gospodynie na start”

Odrębne przemówienia wygłosili też Zastępca Wójta Choczewo – Arkadiusz Ceynowa i Przewodniczący Rady Gminy – Krzysztof Łasiński. Później miała miejsce już tylko sama integracja i rywalizacja pań z KGW w takich konkurencjach, jak: rzut trzewikami do celu, ubijanie białek, obieranie ziemniaków na czas oraz bieg z jajkiem. Organizatorem spotkania integracyjnego i turnieju jest Koło Gospodyń Wiejskich ze Zwartowa. Gratulujemy cennej inicjatywy.