# Tags
#Straż pożarna

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze w Choczewie [zdjęcia]

Wczoraj w Choczewie odbyły się „Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze”, w których wzięły udział cztery jednostki OSP z terenu Gminy Choczewo. Zawody zostały rozegrane w trzech konkurencjach: sztafeta pożarnicza 7 x 50 metrów z przeszkodami, ćwiczenia bojowe i nie wliczana do klasyfikacji generalnej – musztra. Komisję sędziowską powołał dh Sławomir Miotk – Przewodniczący Powiatowego Kolegium Sędziów, który był także sędzią głównym zawodów. Wyniki zawodów w treści artykułu…

Klasyfikację generalną zawodów wygrało OSP Choczewo – 114 pkt., przed OSP Słajszewo – 145 pkt., OSP Kopalio – 164 pkt i OSP Sasino – 191 pkt.

Pierwszą z konkurencji… sztafetę pożarniczą 7 x 50 metrów z przeszkodami wygrało OSP Choczewo – 64 pkt., przed OSP Słajszewo – 72 pkt., OSP Kopalino – 74 pkt. i OSP Sasino – 93 pkt.

Analogiczną kolejność odnotowano w „ćwiczeniach bojowych”, które wygrało znów OSP Choczewo – 50 pkt., przed OSP Słajszewo – 73 pkt., OSP Kopalino – 95 pkt. i OSP Sasino – 98 pkt.

W dodatkowej konkurencji musztry, najlepsza była ekipa OSP Sasino – 100 pkt., przed OSP Choczewo – 98 pkt. oraz OSP Kopalino i OSP Słajszewo – po 98 pkt.

Po odczytaniu protokołu końcowego zawodów sportowo–pożarniczych, Wójt Gminy Choczewo – Jarosław Bach wraz z Prezesem Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Choczewie wręczyli drużynom puchary oraz nagrody za zdobyte miejsca w zawodach.

Dodatkowo podczas zakończenia zawodów wręczono odznaki i medale dla zasłużonych strażaków.

Uchwałami Prezydium Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Wejherowie, ODZNAKĄ „WZOROWY STRAŻAK” zostali odznaczeni:

– druh Marcin Nagrodzki – OSP Choczewo

– druh Robert Polesa – OSP Choczewo

– druh Marcin Dziobak – OSP Kopalino

– druh Łukasz Oleszek – OSP Kopalino

– druhna Sylwia Jędruch – OSP Słajszewo

– druh Dominik Staniszewski – OSP Słajszewo

Uchwałami Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego województwa pomorskiego SREBRNE MEDALE ZA ZASŁUGI DLA POŻARNICTWA nadano: