# Tags
#Straż pożarna

Ćwiczenia i pokaz ratownictwa medycznego na budowie stacji elektroenergetycznej 400kV w Osiekach Lęborskich [zdjęcia]

Wczoraj, 05.03.br w godz. 09:30–13:30 zastępy OSP Choczewo i OSP Kopalino  uczestniczyli w ćwiczeniach i pokazach ratownictwa medycznego na budowie stacji elektroenergetycznej 400 kV w Osiekach Lęborskich, realizowanej przez firmę SPIE Elbud Gdańsk S.A. Podczas pierwszej części działań na budowie przeprowadzono ćwiczenia związane z ewakuacją osoby poszkodowanej, która uległa wypadkowi podczas prowadzenia prac budowalnych…

Podczas tego ćwiczenia sprawdzono wdrożenie procedur ratowniczych na budowie, pracownicy podęli pierwsze działania z pierwszej pomocy wobec poszkodowanej osoby. Następnie po przybyciu w miejsce ćwiczeń zastępów OSP Choczewo i OSP Kopalino poszkodowana osoba została przekazana ratownikom KPP, którzy udzielili jej kwalifikowanej pierwszej pomocy. Po zaopatrzeniu urazów osoby poszkodowanej, mężczyzna został ewakuowany na desce ortopedycznej z wykopu i przekazany przybyłemu w miejsce zdarzenia aplikacyjnie Zespołowi Ratownictwa Medycznego.

Po zakończeniu ćwiczenia omówiono pierwszą część ćwiczeń z pracownikami budowy. Dalsze działania polegały na przeprowadzeniu pokazu i szkolenia z pierwszej pomocy, podczas którego przypomniano i omówiono aspekty związane z udzielaniem pierwszej pomocy wraz z zastosowaniem defibrylatora AED trzem grupom pracowników budowalnych.

Źródło informacji i zdjęcia: OSP Choczewo