# Tags
#Sport

B-klasowy Latarnik Choczewo wyraźnie lepszy od V-ligowego Poloneza Bobrowniki…

Kibice choczewskiego „Latarnika” mocno stęsknili się za piłką nożną, stawiając się dość tłumnie przy bocznym boisku klubowym. Wszystko za sprawą kolejnego, siódmego już sparingu i drugiego z „Polonezem” Bobrowniki – XIV drużyną słupskiej okręgówki (V liga). Mecz ten był także rewanżem za porażkę 2:6 (1;1), jaką Latarnik poniósł 21.01.br na boisku Pogoni Lębork właśnie z Polonezem. Tym razem przebieg spotkania był już zupełnie inny, wygrał Latarnik 5:2 (2:1) a bramki dla naszego zespoły zdobyli: Jerzy Ruszewski – 3 oraz Kuba Jurkowski (z rzutu karnego) i Krzysztof Białk. Z meczu tego przeprowadziliśmy zresztą mini-relację wynikową „LIVE”…

Rywale od samego początku meczu przystąpili do zdecydowanych ataków na bramkę Latarnika i już w 6 min. objęli prowadzenie. Niestety, w przypadku zawodników Poloneza nie znamy strzelców bramek, bo… odmówiono redakcji podania ich nazwisk(!). Co gorsza przed meczem, odmówiono też wykonania wspólnego zdjęcia piłkarzy Poloneza… Na szczęście nasz zespół dość szybko otrząsnął się z przewagi gości i 5 minut później wyrównał po strzale Jerzego Ruszewskiego. Po ok. 30 minutach meczu Polonez wyraźnie opadł z sił i wówczas do głosu doszli nasi piłkarze, zdobywając tuż przed przerwą gola z rzutu karnego (Kuba Jurkowski) – na zdjęciu powyżej. W II połowie meczu Latarnik osiągnął pewną przewagę, którą udokumentował kolejnymi bramkami Jerzego Ruszewskiego. Rywali „dobił” w ostatniej minucie meczu Krzysztof Białk.

Porównując oba mecze Latarnika z Polonezem, to dzisiejsze spotkanie miało już zdecydowanie inny przebieg i na miesiąc przed inauguracją rundy wiosennej to nasz zespół pozostawił po sobie dużo lepsze wrażenie. Dodać trzeba, że Latarnik nie wystąpił dzisiaj w najlepszym składzie, gdyż trenerzy w dalszym ciągu pracują na stworzeniem najbardziej optymalnego zestawienia. Zabrakło też kilku podstawowych zawodników… Choć kilka elementów gdy wymaga wciąż zdecydowanej poprawy (m.in. gra w defensywie), tym niemniej wszystko wskazuje, że piłkarze Latarnika są na najlepszej drodze do zbudowania naprawdę silnego zespołu, który będzie skutecznie rywalizował o awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Przed naszą drużyną jeszcze trzy mecze kontrolne a 16 lub 17.03.br pierwszy mecz rundy rewanżowej gr. I gdańskiej B-klasy „Keeza” z Pumą Darzlubie, która jesienią przegrała wszystkie swoje mecze(!). Tydzień później, pierwszy poważniejszy sprawdzian z rezerwami Sokoła Bożepole Wielkie…