# Tags
#Mieszkańcy #Sołectwa

Awaria hydroforni w Słajszewie [zdjęcia]

Z redakcją choczewo24.info skontaktowali się mieszkańcy Słajszewa, którzy chcieli zwrócić uwagę na ich problemy z dostępem do „czystej” wody bieżącej. Pierwsze sygnały o problemach z wodą były zgłoszone ok. godz. 08:00. Co więcej, zaniki prądu, jakie miały miejsce w Słajszewie, w naturalny sposób spowodowały braki w dostarczaniu wody. Około godz. 11:30 pracownik Gminnego Zakładu Gospodarki Komunalnej (GZGK) w Choczewie otrzymał informację od jednej z mieszkanek wsi, że nadal nie ma wody, pomimo faktu, że prąd już jest a w kranach pojawiła się zabrudzona woda. Pracownik GZGK poinformował również o tym fakcie Dyrektora GZGK – Marka Werochowskiego, z którym skontaktował się też Sołtys Słajszewa, a potem i kolejni mieszkańcy…

W wyniku podjętych działań do hydroforni w Słajszewie udali się pracownicy dyżurni GZGK. Na miejscu okazało się, że na skutek zaniku prądu doszło do rozszczelnienia na studni i pompa zamiast tłoczyć wodę w odpowiedniej ilości do sieci, tłoczyła również powietrze powodując zabrudzenie wody. Pracownicy GZGK po zweryfikowaniu problemu byli zmuszeni pobrać z GZGK dodatkowy sprzęt. Prace naprawcze udało się zakończyć do godz. 16:00. W chwili obecnej trwa jeszcze płukanie sieci, tym samym gdzieniegdzie mogą się jeszcze pojawić pewne utrudnienia z dostarczaniem czystej wody.

Rozumiejąc problemy mieszkańców, w zakresie pozyskania informacji odnośnie  planowanej modernizacji ujęcia wody w Słajszewie, mając na uwadze fakt, że Gmina Choczewo zaplanowała podczas najbliższej sesji rady gminy – 159 tys. zł na I etap tej inwestycji, redakcja choczewie24.info została zaproszona w najbliższy poniedziałek, 22.01.br na spotkanie z Dyrektorem GZGK – Markiem Werochowskim.

Awaria hydroforni w Słajszewie [zdjęcia]

Uważajcie na leśną zwierzynę