# Tags
#Inne

Anna Dymna i rodzice dzieci niepełnosprawnych mogą spać spokojnie, umowa wynajmu działki w Lubiatowie obowiązuje do 2030 roku…

Życie Anny Dymnej nie było łatwe, ale jedna z najbardziej lubianych polskich aktorek i założycielka „Fundacji Mimo Wszystko”, pomimo smutnych wydarzeń z przeszłości, nie straciła wrażliwości i wielkiego serca. Przez całe życie myślała o innych i robiła wszystko, by poprawić ich sytuację. Jakiś czas temu pojawiła się informacja, że aktorka znów boryka się z trudnościami i jak twierdziła… nie ma już siły z nimi walczyć. O co chodziło w tej sprawie?

Anna Dymna wynajęła działkę w Lubiatowie przy plaży, gdzie wiele lat temu otworzyła ośrodek dla osób niepełnosprawnych (Warsztaty Terapii Zajęciowej). Ośrodek jest najwyższej klasy, a ona sama stara się spędzać ze swoimi podopiecznymi jak najwięcej czasu, pomagając im w każdy możliwy sposób. Ich rodzice dali jej wiele do myślenia i postanowiła wybudować dom opieki dla osób z zespołem Downa…. „Wielu rodziców osób z zespołem Downa przychodzi do mnie i pyta: co się stanie z ich dzieckiem, gdy ich zabraknie? Mam nadzieję, że wkrótce będę mogła odpowiedzieć na to pytanie. W Polsce nie ma takiego domu opieki, a ja postanowiłam go otworzyć…” – powiedziała  portalowi „Na Żywo”.

W tym samym wywiadzie Anna Dymna powiedziała, że nie jest pozbawiona problemów, z którymi nie ma już siły sobie poradzić. Kończy się termin mojego wynajmu w Lubiatowie nad morzem i nie wiem, co będzie dalej?… „Nie wybuduję domu opieki dla osób z zespołem Downa i nie mam siły o to walczyć…” – dodała Anna Dymna.

W świetle powyższego postanowiliśmy wyjaśnić opisaną wyżej sytuację. Nasza redakcja zwróciła się ze stosownym zapytaniem do Nadleśnictwa w Choczewie, i oto w dniu dzisiejszym otrzymaliśmy odpowiedź.

Jak wynika z podpisanego przez Sebastiana Wejera – Nadleśniczego Nadleśnictwa Choczewo pisma z dn. 14.12.br… „Umowa o przekazanie nieruchomości w użytkowanie, terenu byłej jednostki wojskowej w Lubiatowie uzgadniana i zatwierdzana jest przez dyrektora Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych w Warszawie. Fundacja „Mimo Wszystko” w pierwszym etapie podpisała umowę z Lasami Państwowymi na 20 lat, następnie umowa została przedłużona o kolejne 5 lat. Obecnie umowa obowiązuje do 2030 roku. Dyrektor Generalny określił w zgodzie i upoważnieniu na zawarcie umowy: przedmiot umowy (powierzchnię i lokalizację), cel, podstawowe warunki oraz okres trwania umowy. Ustalenie szczegółowych warunków umowy pozostało w kompetencji nadleśniczego. W imieniu dyrektora generalnego umowę dzierżawy podpisał nadleśniczy Nadleśnictwa Choczewo…”.

Anna Dymna i rodzice dzieci niepełnosprawnych mogą spać spokojnie, umowa wynajmu działki w Lubiatowie obowiązuje do 2030 roku…

Są razem od 50 lat, ich staż